Turnovské úspěchy na Letní olympiádě dětí a mládeže

07_olympiada_mladeze.JPG

Zleva nahoře: Michal Hanyk, Barbora Velíšková, Matěj Ponocný. Zleva dole: Jakub Šafář, Amélie Hobelantová, Jakub Mizera.

Turnovské atletické naděje posbíraly na olympiádě dětí a mládeže v Brně celkem 4 cenné kovy a k tomu přidaly další dvě umístění na pódiu. Stříbrné pozice obsadili Michal Hanyk, Jakub Šafář, Barbora Velíšková a bronz ve štafetě brali Jakubové Šafář a Mizera. Čtvrtý doběhl Matěj Ponocný a šesté místo obsadila Amélie Hobelantová.

Jako první ve finále se představil sprinter Matěj Ponocný. Po ne zcela vydařeném startu své soupeře sice dotahoval, cílem ale proběhl na 4. místě. I tak je to velké překvapení.

Do finále skoku vysokého se probojovala Amélie Hobelantová. Nepřekonanou výškou pro ni nakonec zůstala hranice 154 centimetrů. Ve velmi silné republikové konkurenci tento výkon stačil na pěkné 6. místo. Za připomenutí stojí, že na medaili bylo nezbytné překonat minimálně 157 centimetrů, což je na 13leté mladší žákyně mimořádný výkon.

Ve finálovém běhu žáků na 1500 metrů Michal Hanyk opět nezklamal a pohlídal si závěr pomaleji rozběhlého závodu. Čas 4:15,54 minut je zatím nejrychlejší čas letošní Michalovy sezóny a na olympiádě mládeže mu přinesl stříbrnou medaili.

Skvěle zvládnutá kvalifikace do finále ve skoku dalekém dávala tušit zisk cenného kovu pro Jakuba Šafáře a byl to správný předpoklad. Svěřenec Miroslava Reichla ve druhém pokusu předvedl úžasných 539 centimetrů. Osobní rekord zlepšený o 30 centimetrů pro Jakuba současně znamenal stříbro.

Významný den ve své sportovní kariéře slavila Barbora Velíšková. V hodu koulí dokázala zlepšit svůj osobní rekord více než o jeden metr. Výsledek páté série 12,59 m vynesl svěřenkyni Kamily Kolníkové a Miroslava Reichla druhou pozici.

Také v závěrečném startu slavili úspěch dva turnovští atleti. Jakub Šafář a Jakub Mizera byli součástí krajské štafety společně s Romany Kadavým a Princem. Především skvěle zvládnuté předávky jim přinesly celkově třetí místo.