TURNOVSKÁ ATLETIKA BODOVALA NA MČR A V KRAJSKÉM PŘEBORU

Zlatou medaili získala mužská štafeta na 4x100 m ve složení Jan Bílý, Josef Havrda, Filip Horký a Ladislav Víla z AC Turnov.

V uplynulém víkendu (1. - 3. června) představili atleti AC Turnov svoji formu, vybojovali celkem 18 medailí a vylepšili své osobní rekordy.

Na Mistrovství ČR v Kolíně se představili ve vícebojích Jakub Šafář, Cyril Žerava a Radim Kysela. Na sedmém místě skončil Jakub Šafář, který mezi chlapci stejného ročníku obsadil druhou příčku. Cyril Žerava se umístil na 14. místě a všechny své osobní rekordy překonal Radim Kysela, který obsadil v pětiboji 12. místo.

Ze sobotního krajského přeboru jednotlivců mužů a žen získali Turnováci celkem 10 medailí, z toho 6 titulů přeborníka kraje. Sprinter Ladislav Víla vybojoval dvě madaile, zlato v běhu na 100 m s osobním rekoredem 10,63 s a bronzovou medaili v běhu na 200 m.

Zlato získal také Michal Hanyk na trati 800 m, v běhu na 1500 m skončil třetí. Ze závodu na 3000 m žen si zlato odvezla Jana Pekařová, třetí příčku s vylepšeným osobním rekordem obsadila Michaela Vundererová.

Mužská štafeta na 4x100 m ve složení Jan Bílý, Josef Havrda, Filip Horký a Ladislav Víla doběhla pro zlatou medaili. Josef Egrt vyhrál hod kladivem výkonem 60,90 m, což je o 34,71 m více, než druhý závodník. Dvě medaile získal Jan Hájek, který vyhrál hod oštěpem a druhý skončil v hodu diskem.

Celkem 8 medailí si odvezli sportovci z nedělního krajského přeboru starších žáků a žákyň v Mladé Boleslavi. Lucie Sajdlová a Jakub Šafář si doběhli pro zlato. Nela Vaníčková získala stříbro v běhu na 100 m př. Anna Vašínová v běhu na 300 m a Amélie Hobelantová ve skoku vysokém obsadily třetí místa. Dívčí stafeta na 4x300 m ve složení Andrea Fotrová, Amélie Hobelantová, Karolína Kautzká a Lucie Sajdlová získala stříbrnou medaili.

Turnovský atlet Michal Hanyk (uprostřed) obsadil první místo v běhu na 800 m v čase 1:59,74.

Zlato ze závodu na 3000 m získala Jana Pekařová (uprostřed), třetí příčku obsadila Michaela Vundererová (vpravo).