MLADÍ ATLETI HODNOTILI HALOVOU SEZONU 2018

Z letošní halové sezony si turnovští atleti odvážejí mnoho zkušeností i medailí, a přestože se na ně na mistrovstvích České republiky trochu nalepila smůla, mohou být se svými výkony spokojeni.

Největším úspěchem našich závodníků je jejich hojná účast na mistrovstvích České republiky. Dorostenka Eliška Martínková se již po několikáté stala mistryní ČR v chůzi na 3000 m. V atletické hale v pražské Stromovce nedala svým soupeřkám opět šanci a časem 16:09,84 si došla pro suverénní vítězství. Ve stejném závodě skončila čtvrtá Jana Zikmundová, kterou bohužel pár dní před závodem oslabila nemoc. Na stejné trati závodil i Roman Hanyk v kategorii žáků, jenž ve velkém osobním rekordu 17:08,90 obsadil rovněž čtvrtou pozici.

V sedmiboji se dařilo Cyrilu Žeravovi a Jakubu Šafářovi. Oba si v celorepublikové konkurenci zlepšili své osobní rekordy. Cyril byl 6. s výkonem 3817 bodů a Kuba skončil s 3600 body na 8. příčce.

Čtvrtým místem v běhu na 3000 m se blýskl i Michal Hanyk na MČR dorostu a juniorů v Ostravě, kde zaběhl čas 9:07,69 a překonal tak dorostenecký oddílový rekord. Dalšími účastníky tohoto mistrovství byli Eliška Martínková (3000 m, 12. místo), Barbora Velíšková (koule, 13. místo), Marika Matějovská (trojskok, 13. místo) a Matěj Ponocný (60 m, 7. v rozběhu). Pro dobrý výsledek si doběhla chlapecká štafeta ve složení Jan Bílý, Michal Hanyk, Jakub Šafář a Matěj Ponocný.

Našemu výbornému sprinterovi Ladislavu Vílovi se povedlo překonat oddílový rekord v běhu na 60 m a časem 6,92 s si s přehledem zajistil účast na MČR. Tam se bohužel zhoupl v blocích, a přestože nevyběhl dříve, byl diskvalifikován.

Na MČR žáků a žákyň v Ostravě se kvalifikoval Cyril Žerava, který ale pár dní před závodem dostal antibiotika a s trenérem se rozhodli raději vyléčit a včas začít přípravu na letní sezonu. Je to smůla, protože Cyrilovi by jeho výsledky ve skoku o tyči stačily na stříbrnou medaili. Dalším nadějným skokanem, tentokrát do dálky, je Jakub Šafář. Bohužel se nedokázal sžít s halou a atmosférou velkého závodu a třikrát přešlápl. Jeho pokusy by byly daleko za jeho osobním maximem, o to více ho mrzí, že přešlapy byly opravdu těsné. Dívčí štafeta ve složení Tereza Gaubmannová, Nela Vaníčková, Amélie Hobelantová a Anna Vašínová skončily v konkurenci 33 štafet na krásném 15. místě a získaly cenné zkušenosti do příštího roku, kdy se ještě všechny představí v kategorii žákyň.

V krajských přeborech se představilo mnoho závodníků a hned šest z nich se stalo krajskými přeborníky. Dobrým příslibem do budoucna je i turnovské nejmladší žactvo. Na závody odcestovalo 26 mladých atletů a kromě zážitků si přivezli i 3 stříbrné medaile.

Nyní nás čeká Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které se uskuteční 24. března. Poté již budeme všechny své síly upínat k venkovní sezóně a budeme se snažit zbavit bramborového nádechu z halové sezóny. Čeká nás náročná sezóna, která bude opět vyšperkovaná Memoriálem Ludvíka Daňka, který se letos uskuteční 29. května. Již nyní pracujeme na co nejsilnějším obsazení memoriálové disciplíny a též bychom chtěli přilákat některou ze světových hvězd české atletiky.