JIŘÍ ČIVRNÝ PORAZIL MARTINA BERKU

sil_beh_2.JPG

Rivalové. Jména Jiří Čivrný a Martin Berka jsou v posledních letech pravidelnou součástí pořadí vítězů turnovského Silvestrovského běhu. V loňském roce zvítězil v novém rekordu trati Martin Berka (č. 1.) v barvách Turnova, letos v nejlepším čase a v dalším rekordu doběhl Jiří Čivrný (č. 12.) ze Semil.

Za dosažení nového rekordu se tradiční Silvestrovský běh podruhé konal na nové adrese.

Poslední den roku byl v Maškově zahradě vyhrazen 44. ročníku Silvestrovského běhu, založeného v roce 1974 Františkem Matějcem v bývalé TJ Lokomotiva Turnov, tehdy v Turnově II. pod názvem Silvestrovský běh sídlištěm.

Tradiční poslední turnovská sportovní akce v roce přilákala na start i přes špatné počasí celkem 94 závodníků, hlavně běžců z nejbližšího okolí Turnova. Pořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK, spolu s Městskou sportovní Turnov  a přáteli - rozhodčími z AC Turnov. Závod se běžel opět na novém místě – na in-lineovém okruhu v areálu Maškova zahrada Turnov, na mokrých tratích, vyznačených o celkové délce 4.500 metrů.

V kategoriích mládeže, kde jsme přidali další kategorie pro nejmenší, závodili hlavně závodníci z AC Turnov, které jejich trenéři na závod pozvali. Rodiče závodníků opět vytvořili pěknou sportovní atmosféru v cíli tratí.

V hlavním závodě na 7 okruhů na trati 4.500 m běželi společně běžci ze 7 kategorií. Od prvního kola obsadili čelo závodu Jiří Čivrný ze Semil ( č. 12) a Martin Berka z AC Turnov (č.1). V prvních dvou kolech / 2 x 645 m / jim zdatně sekundoval st. žák Michal Hanyk ( č. 29). Do posledního kola vběhli v rychlém tempu Čivrný a Berka. Jiří Čivrný v dlouhém finiši těsně porazil Martina Berku v novém rekordu trati časem 14:54,7 min. I čas Martina Berky byl rychlejší než čas z r. 2016. Třetí místo překvapivě získal výborně běžící v kategorii dorostenců nadějný st. žák AC Turnov Michal Hanyk v čase 15:25,5 min. Mezi veterány zvítězil R. Adamíčko z Turnova v čase 16:16,2 min. Z celkového počtu sedmi žen zvítězila Jitka Čermáková (č.82)  v čase 18:21,3 min.

Jako každoročně - poděkování patří všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC Turnov, za výborné zvládnutí závodu na „kolotoči“ in-line okruhu a zaměstnancům areálu za přípravu a průběh závodu.