HC TURNOV 1931 POTVRDIL VEDOUCÍ POZICI V KRAJSKÉ LIZE

hokej_turnov_lomnice.JPG

Návštěvníci utkání HC Turnov 1931 – HC Lomnice nad Popelkou viděli 21. října na stadionu Ludvíka Koška pěkný hokej v podání obou týmů. Především přesnější a efektivnější hra, zvláště od druhé třetiny, vedla k převaze a jasnému vítězství domácích.

Na 300 diváků přihlíželo výbornému nástupu domácích. Po řadě vyloučení ale začali přebírat aktivitu hosté a brankář Fikrt musel zlikvidovat několik nebezpečných střel. Za stavu 0:0 přinesla obrat a jasnou převahu domácích druhá třetina. Ve 23. minutě přesně pálil od modré Petr Zákoutský, druhý gól přidal ve 38. minutě Daniel Maděra a krátce poté ve 39. minutě uzavřel dalším gólem pro Turnováky vítěznou třetinu Jiří Šimůnek.

V úvodu závěrečné části – ve 42. minutě – branku Lomnických neminul v přesilové hře bek Jan Zákoutský a posunul výsledek k hodnotě 4:0. V poslední minutě utkání ale dokázal překonat skvěle chytajícího Tomáše Fikrta Daniel Knap z lomnického týmu a výsledek tak byl upraven na konečných 4:1 ve prospěch domácích.

“Po posledním utkání s Lomnicí je Turnov na prvním místě krajské tabulky s náskokem tří bodů. Zvýšilo se nám sebevědomí a v příštích utkáních můžeme hrát více v klidu. Současně si nemůžeme dovolit žádné podcenění soupeřů, protože letos jsou družstva oproti předchozím ročníkům velmi vyrovnaná. Například v tabulce poslední Frýdlant nás dokázal porazit,” řekl po skončení utkání Ivan Konejl z výboru HC Turnov 1931.