TITUL SPORTOVCE ROKU OBHÁJILA MICHAELA OMOVÁ

omova_sportovec.JPG

Sportovkyní města Turnova za rok 2017 je vyhlášena Michaela Omová, která zvítězila v tradiční anketě již popáté. Závodnice TJ Turnov v radiovém orientačním běhu získala v loňském roce na Mistrovství Evropy v Litvě dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

“V anketě je moc těžké oceňovat sportovce v zastoupení tolika disciplín, určit kdo je první, druhý nebo třetí. Potkala jsem se tu se sportovci, kteří nebyli v první pětce a určitě si také zaslouží tam být. Ankety i ceny si velmi vážím. Dlouho ale říkám, že při vyhlášení má stát u podia stejná řada jako u mladých kategorií a také oceněnění má být pro všechny stejné, protože si to všichni stejnou měrou zaslouží,” vyjářila své pocity i uznání k výsledkům dalších sportovců vítězka ankety Michaela Omová.

V hlavní kategorii dospělých jednotlivců byli v první pětici s vítězkou vyhlášeni Jakub Vencovský (2. místo, oddíl volejbalu TJ Turnov), Josef Egrt (3. místo, AC Turnov), Jakub Oma (4. místo, oddíl ROB TJ Turnov) a Jan Kazda (TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING).

Mezi nominovanými družstvy juniorů a dospělých se nejlépe umístil oddíl volejbalu družstvo mužů A TJ Turnov, dále družstvo A Šachového klubu Zikuda Turnov, na metu třetího místa postoupil tým florbalu juniorek TJ Turnov.

Nejvíce bodů od hodnotilelů v kategorii nejlepší trenér získal Petr Konečný z oddílu volejbalu TJ Turnov, dále Jakub Mareš z TSC Turnov – oddíl judo, a Miroslav Reichl z AC Turnov.

V kategorii sportovních nadějí do 18 let dosaženými výsledky nejvíce zaujal Michal Hanyk z AC Turnov před judistkou Klárou Volfovou z TSC Turnov a orientační běžkyní Janou Pekařovou z TJ Turnov.

Jaká sportovní akce byla nejvýše oceněna po stránce organizace, významu a prezentace města? Nejen v těchto zásadních ohledech zůstává nepředčen Memoriál Ludvíka Daňka. Na druhém místě se za loňský rok umístilo uspořádání mistrovství ČR v judu organizované TSC Turnov a jako třetí vydařené Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, pořádané oddílem orientačního běhu TJ Turnov.

Do Zlaté knihy Turnovského sportu je zapsána osobnost Karla Koláře. Úspěšný reprezentat v běhu na 400 metrů a štafetě na 400 x 400 metrů v letech 1978 – 1980 získal 4 medaile z ME. V roce 1980 reprezentoval Československo na Olypmijských hrách v Moskvě, v letech 1978 a 1979 byl vyhlášen nejlepším atletem Československa. Konec své kariéry spojil Karel Kolář s Turnovem. V dresu zdejšího atletického klubu absolvoval několik závodů, byl trenérem a rozhodčím AC Turnov. Karel Kolář zemřel po krátké těžké nemoci v říjnu loňského roku.

Vraťme se k vyhlášení dětských sportovních nadějí. Ze stovek dětí, které se v Turnově intenzivně věnují některému sportu, byli diplomem a drobnými cenami v úvodu programu odměněni nejlepší zástupci osmi družstev a 26 jednotlivců. Sportující děti jsou pro celou společnost příslibem k uchování a dosažení dalších vyšších hodnot, než úspěchy dosažené na sportovištích.

“Byla to skvělá a pohodová akce a jsem moc rád, že se tu sešlo mnoho příznivců turnovského sportu s velkým zastoupením mladší generace. Je dobře, že děti vidí čeho mohou dosáhnout. Také hymna na závěr byla od pořadatelů dobrý nápad. Nezpíva se často, i když ke sportu, reprezentaci kraje a státu rozhodně patří,” popsal své dojmy v závěru akce turnovský starosta Tomáš Hocke.

Vítězové hlavní kategorie Sportovec Turnova za rok 2017. Zleva: Jan Kazda, IMPACT KICKBOXING (5. místo), Michaela Omová, TJ Turnov oddíl ROB (1. místo), Josef Egrt, AC Turnov (3. místo), Jakub Vencovský, TJ Turnov, oddíl volejbalu (2. místo). Na snímku chybí Jakub Oma, TJ Turnov, oddíl ROB, který se pro nemoc vyhlášení neúčastnil.

Z vyhlášení dětských kategorií družstev a sportovních nadějí.

Michal Hanyk, AC Turnov. Vítěz sportovní naděje do 18 let.

Orientační běžci TJ Turnov.

Čas na sport, dobrou partu i legrácky. Dobře promazaný stroj na střelbu do soupeřovy brány v podobě florbalového týmu juniorek TJ Turnov.