POHÁR ČESKÉHO RÁJE ZAMÍŘIL DO NOVÉ PAKY

hokej_finale.JPG

Podle průběžných výsledků prvního ročníku Poháru Českého ráje vstoupili turnovští hokejisté do finále jako předpokládaní vítězové s právem uspořádat finále na domácím ledě. Z vítězství dosaženém v prodloužení se ale nakonec radovali hokejisté Bruslařského klubu Nová Paka.

Rychlý a koukavý hokej plný zvratů, ve kterém byli pod tlakem častěji domácí, sledovalo 29. prosince v turnovském Zimním stadionu Ludvíka Koška více než 400 diváků. Ve třetí třetině dokázal výběr A týmu HC Turnov 1931 vyrovnat ze ztrátového výsledku 1:3 na vyrovnaných 3:3 a místním fanouškům se vrátila naděje, že v nastaveném hracím čase se podaří udržet putovní pohár Českého ráje ve své domovině – v kraji hradů a pískovcových skal.

Ve znamení “trojek” proběhla i nastavená část utkání. Hrálo se do prvního gólu tři proti třem a ve třetí minutě padnul rozhodující gól. Nebyl to žádný “krasavec”, na který se pro vybroušenou techniku bude vzpomínat, byl ale podle všech platných pravidel a skončil za zády turnovského brankáře, který po celé utkání podával výborné zákroky.

Trenér A týmu HC Turnov 1931 Jiří Slabý nad prohrou nejásal, pěkné utkání ale dokázal ocenit: “Předvedli jsme hokej, který se musel líbit. Byl dramatický a i když nebylo vše ideální, kluci zabojovali a ze stavu 1:3 to dokázali dorovnat. Škoda, že jsme to v závěru nezvládli. S přístupem hráčů jsem ale spokojen a věřím, že jsme i dosažením takového výsledku divákům zpříjemnili svátky.”

Bruslařský klub Nová Paka si z Turnova odvezl putovní Pohár Českého ráje, menší pohár k trvalému připomenutí dosaženého výsladku, prémii 8 tisíc korun a soudek rohozeckého piva. Také turnovští mají svůj pohár za druhé nejlepší umístění a prémii 4 tisíce korun. Ceny bezprostředně po utkání předala za Město Turnov místostarostka Petra Houšková.