17. února 2020 - Aktuálně

11_17_02_2020.JPG

OSLAVĚ MASOPUSTU PŘÁLO POČASÍ. Seznam “velkých” akcí turnovského kulturního kalendáře úspěšně zahájil Masopust na Dlaskově statku. Tradici a v současné blahobytné době jen pomyslné zahájení postního období si na starobylém statku poblíž Jizery nenechalo ujít 1780 návštěvníků. I když do organizačně i herecky bravurně zvládnuté akce turnovských “muzejníků” podle svých rozmarů zasahuje počasí, pro srovnání uveďmě návštěvnost předchozích ročníků. V loňském roce 1500 návštěvníků, v předloňském 1200.

MĚSTO LETOS ROZDĚLÍ NA DOTACÍCH 11 MILIONŮ KORUN. Nejvíc (7,75 milionu) vyčlenilo na sport, 1,6 milionu má na podporu sociální oblasti a 600 tisíc na kulturu. Příspěvky nabízí v deseti oblastech, např. i na volný čas dětí nebo zahraniční spolupráci. Majitelům domů v památkové zóně připravilo 300 tisíc na opravy.

V ZÁVĚREČNÉ TŘETINĚ BYLI LEPŠÍ HOKEJISTÉ LOMNICE (5:2). V sobotním utkání KHL v Lomnici měl Turnov dvě třetiny více ze hry. Ve druhé třetině byl i lepším týmem, ale po dvou třetinách bylo skóre utkání vyrovnané. V poslední části hry šel domácí tým do vedení. Turnov se sice snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale Lomnice si vedení už vzít nenechala (0:0, 2:2, 3:0).

20. KOLO FLORBALOVÉ NÁRODNÍ LIGY: TJ TURNOV – FLORBAL TJ KOBYLISY (1:9). Po zaváhání z minulého víkendu se série proher florbalistů z Turnova vyšplhala již na číslo 7, což přineslo i ztrátu pozice z elitní osmičky. V důležitém zápase s osmými Kobylisy se však opět nedařilo. Hosté, plní motivace, směřovali k výhře již od začátku zápasu. Své slabiny v technice vynahradili silovou hrou a trestali časté chyby v turnovské obraně. Turnov již tradičně v útočné polovině dominoval, v koncovce ale působil trochu bezzubě. Prohra 1:9 je velké zklamání a zároveň dvě kola před koncem velmi komplikuje případný postup do play-off.